Поговорим про воду ...

Стаття

Що таке питна вода?

Питною вважається вода, придатна до вживання всередину і відповідає критеріям якості — тобто вода безпечна і приємна на смак. У світі ці критерії були затверджені Європейським Співтовариством, а потім прийняті з деякою адаптацією кожної з країн. У нашій країні з 1 січня 2002 діє документ з назвою «Санітарні правила і нормативи СанПіН 2.1.4.1074-01».

Що таке жорстка вода?

Одна із властивостей води — це її здатність, проходячи у своєму кругообігу через вапняні породи, розчиняти мінеральні речовини, зокрема, кальцій і магній. Жорстка вода містить підвищену кількість солей кальцію і магнію. Мабуть, основний недолік жорсткої води в тому, що вона залишає після себе накип, ніж скорочує термін служби електроприладів.

Що є у воді крім самої води?

Вода, призначена для вживання в побуті, з точки зору хімії представляє собою досить складний «компот». У воді можуть бути присутніми:Рідкі неорганічні речовини Це і є власне вода і розчинені в ній неорганічні речовини. Найчастіше — солі і розчинені гази.

Рідкі органічні речовини

Це органічні речовини, не змішуються з водою і утворюють самостійну рідке середовище, причому це середовище може бути складною за складом (наприклад, нафтопродукти — бензин або мазут, а також фенол). Органічні речовини можуть бути летючими (випаровуються при кип'ятінні води) або нелетучими (не випаровуються при кип'ятінні води).

Тверді неорганічні речовини

Це неорганічні речовини, що знаходяться у воді в нерозчинених стані і утворюють самостійну тверде середовище. Сюди відноситься, наприклад, іржа.Тверді органічні речовини Органічні речовини, що утворюють окрему тверде середовище. В основному це продукти життєдіяльності флори і фауни, мулисті відкладення і тверді органічні речовини, не розчинні у воді."Біофаза" Мікроорганізми, присутні у воді: бактерії, віруси, водорості, спори і так далі.

Чи є в природі чиста вода?

Скажемо відразу, що хімічна сполука H2O в чистому вигляді в природі не існує. Вода — універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху. Насолоджуючись смаком колодязної води або вживаючи воду з «кришталево чистого» джерела за околицею, ми вливаємо в себе «компот», склад якого не зміг би відтворити, мабуть, ніхто. Однак не варто передчасно впадати в паніку.

Що таке забруднення води?

Забруднення води — це попадання в неї речовин, що роблять воду непридатною для вживання людиною. Забруднення води може відбутися на всіх етапах кругообігу води, навіть в атмосфері, де вода міститься у вигляді хмар (а це значить, що дощова вода не обов'язково придатна для пиття).

Брудна вода

Насправді, поняття «брудна» таке ж умовне, як і «чиста». Вода може бути потворною на смак і огидно пахнути, але бути при цьому абсолютно нешкідливою, а може мати відмінні смакові якості, бути кришталево прозорою і безбарвною, але бути смертельною отрутою.

Хто стежить за безпекою води?

У такій ситуації суспільство змушене взяти на себе відповідальність за безпеку споживаного продукту. А для здійснення контролю ввести якісь параметри, яким повинна відповідати питна вода. Ці параметри закладені в Санітарно-епідеміологічних правилах і нормативах, що діють на всій території Росії. Вважається, що вода, що відповідає вимогам цих правил, безпечна і придатна до вживання. Насправді, рамки цих правил найчастіше визначаються лише технічними і фінансовими можливостями очищення води з її природного джерела та контролю її якості, а не реальними потребами