Фурнітура — це набір елементів (петлі, ручки і т.д.), необхідний для забезпечення відкривання вікна. В даній статті ми постараємося пояснити Вам принципи роботи «робочих» частин вікна (частин вікна, що відкриваються), не вдаючись при цьому до незрозумілих звичайній людині технічних термінів.
Основними завданнями встановлення фурнітури на Ваше вікно є:
· захист приміщення від проникнення сторонніх осіб через вікна;
· захист приміщення від пилу, дощу, холоду та шуму шляхом надійного прилягання стулки вікна до його рами;
· забезпечення можливості відкривання вікна для провітрювання приміщення, виконання необхідних профілактичних заходів або просто вилізти у вікно та гаркнути „Алло, гараж!..”.
Саме так коротко можна сформулювати три головні функції фурнітури, від якості та надійності якої буде залежати не тільки функціональність вікна але і, зрештою, Ваше здоров’я, безпека та витрати. Отже, яких рекомендацій слід дотримуватися при виборі механізмів фурнітури? Усе індивідуально і залежить виключно від Ваших побажань та вимог. Ми просто наведемо типові помилки при виборі та проектуванні вікон. Можливо це допоможе Вам підібрати прийнятний і зручний для Вас варіант відкривання Ваших вікон.
Головна та надзвичайно небезпечна помилка – це вибір вікна з „глухими” (невідкривними) частинами. Наприклад, найпопулярніший тип конструкції – це вікно, де одна частина відривна, а друга глуха. В принципі, такий тип вікна є достатньо функціональним – вікно відкривається, можна провітрити приміщення. Але уявіть, що це вікно розміщене на 9 поверсі. Так, безперечно, така конструкція дешевша від вікна з усіма «робочими» частинами, але слід задуматись чи варта економія в 100 – 200 грн. тої небезпеки, на яку більшість замовників наражають тих, хто буде хоча б раз на рік займатися миттям цього вікна? Про зовнішній вигляд таких несиметричних вікон годі і казати.
На стадії проектування нового будинку чи реконструкції варто і, навіть, необхідно звернутися до спеціалістів для консультацій щодо можливості виконання Ваших задумів. Не кожне вікно, не кожного розміру можна зробити. Адже кожна віконна фурнітура має обмеження по габаритах «відкривних» частин. Це пов’язано навіть не стільки з розмірами, скільки з вагою «робочих» частин вікна, якістю профільної системи, обраної Вами та товщиною металевого підсилюючого профілю, що знаходиться в середині рами та стулки вікна. Інша справа, що параметри таких обмежень залежать від якості матеріалів з яких виготовлено деталі фурнітури.
До речі, про якість фурнітури. Фурнітуру умовно можна поділити на два типи. Перший – це фурнітура, виготовлена з дотриманням усіх можливих українських та європейських стандартів. Навіть для пересічної людини марки такої фурнітури є знайомими. Roto, Maco, Siegenia, Winkhaus, G-U. Дані бренди є відомими. Їхніми особливими відмінностями є не лише висока стабільна якість, але і функціональність (різні типи відкривань та додаткові опції, можливість в майбутньому доставити нову опцію тощо). Але при цьому в кожній лінійці відомих марок фурнітури є економ-версії. Звичайно, це не означає, що вони неякісні, але слід звернути увагу на те, яку саме версію Вам пропонують. Другий умовний тип фурнітури – це недорогі, переважно турецького чи китайського виробництва механізми, основною (і зазвичай єдиною) перевагою яких є їх дешева ціна. Назви цих марок фурнітури Вам нічого не скажуть, їх переважно стараються не озвучувати (стараються уникати цього питання). Ми також дотримаємося цього принципу – краще нічого, аніж зле.
Матеріал взято із сайту www.viknalviv.com