fbpx

ЧОМУ "ПОТІЮТЬ" МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА
і як з цим боротися?

Про точку роси

Ви встановили нові вікна та двері. Вони чудово вписуються у інтер’єр. Тепер ви опалюєте котлом квартиру, а не вулицю. Але ось приходить зима. І на вікнах з’являється конденсат. З такою реальністю стикаються деякі люди після придбання та встановлення пластикових конструкцій.

Чому металопластикові вікна “потіють”? Питання непросте… Спробуємо розібратися в ньому разом з Вами… Що означає з фізичної точки зору поява краплі води на внутрішньої, зверненій в кімнату, стороні склопакета або на профілі? Це значить, що температура поверхні (скла або пластика) виявилася нижче точки роси.

Що таке точка роси? Це температура, при якій (або нижче якої) водяна пара, що завжди втримується в повітрі, з ненасиченої (говорячи побутовою мовою – такої, котра може ще увібрати в себе додаткову воду) стає насиченою, і надлишки його випадають у вигляді опадів, у цьому випадку – конденсату.

Точка роси міняється залежно від тиску повітря (практичного значення це не має, тому що для розглянутих нами процесів атмосферний тиск цілком можливо прийняти постійним), і залежно від змін температури й відносної вологості повітря (а від ці параметри дуже й дуже важливі для нас).

Відносна вологість

Відносна вологість – це співвідношення тієї кількості води, що перебуває в цей момент у повітрі у вигляді ненасиченої водяної пари, до тієї кількості води у вигляді насиченої водяної пари, що максимально здатно поглинути в себе повітря при даній температурі. Найбільш комфортна для людини відносна вологість – 40…60%.

Чим нижче температура повітря в кімнаті, тим менше води потрібно для утворення в ньому насиченої водяної пари, тим нижче точка роси, і тем легше води випадає у вигляді конденсату на вікнах. Наприклад, при температурі повітря в кімнаті +15°С і відносної вологості 90% точка роси +13,38°С; іншими словами – у холодній і сирій кімнаті взимку поява конденсату на металопластикових вікнах практично неминуча. При тих же +15°С, але вологості 60% точка роси +7,30°С, що істотно зменшує ризик конденсату, а при вологості 40% у тій же кімнаті точка роси складе +1,51°С, що практично виключить його. Для звичайної температури в житлових приміщеннях +20°С і оптимальної відносної вологості 60% точка роси становить +12°С. Тобто, якщо внутрішнє скло, профіль або (що теж іноді зустрічається) віконний відкіс буде мати температуру меншу, чим +12°С, на цих поверхнях буде випадати роса.

Що це означає з практичної точки зору

По-перше, шляхом охолодження всієї площини вікна, що стикається з холодним зовнішнім повітрям.

По-друге, шляхом проникнення холодного повітря через дренажні отвори в нижній частині профілів. Дренаж необхідний для видалення води, що конденсується усередині профілю – без таких отворів вода, накопичуючись усередині профілю, при замерзанні руйнувала б сталеве армування й сам профіль.

ЯКИМИ Ж ШЛЯХАМИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ОХОЛОДЖЕННЯ ВІКНА?

  • Будь-які заходи щодо усунення запотівання повинні переслідувати такі ідеї – понизити відносну вологість у приміщенні й якнайбільше нагріти внутрішнє скло
  • У приміщенні необхідно періодично перевіряти нормальну роботу вентиляції. У переважній кількості випадків, одержавши сигнал від Клієнта про запотівання встановлених нами металопластикових вікон, і виїжджаючи до нього, наші фахівці виявляють непрацюючу вентиляцію. У квартирах найпростіше перевірити наявність тяги у вентиляційних каналах по відхиленню полум’я – наприклад, підпаленого поблизу вентиляційних ґрат клаптика паперу. Якщо немає нормальної вентиляції, відносна вологість повітря підвищується, точка роси наближається до температури повітря, і конденсат легко випадає на склі.
  • Особливо згубне сполучення поганої вентиляції й поганого обігріву приміщення. Тоді конденсат випадає практично гарантовано.
  • Необхідно якнайкраще теплоізолювати зовнішню стіну. Будь-яка теплоізоляція буде нехай ненабагато, але підвищувати температуру й усередині приміщення, і, що особливо важливо для нас – привіконного простору й, як наслідок – температуру внутрішнього скла й профілю. У жодному разі не виконуйте віконні відкоси зі штукатурного розчину або з гіпсокартону без теплоізоляції – тільки з гіпсокартону з ефективною теплоізоляцією!
  • Чим краще й ефективніше Ви утеплите приміщення (у першу чергу віконні відкоси, простір під підвіконням, відливом, всю зовнішню стіну; не перешкодить, особливо на останніх поверхах, утеплити стелю й улаштувати підігрів підлоги), тим вище – при тім же режимі опалення – буде температура у Вашому приміщенні й на внутрішніх частинах вікна, і тем менше буде можливостей для утворення конденсату
  • Після встановлення металопластикових вікон режим вентиляції в приміщенні кардинально міняється. Якщо повітрообмін у кімнаті зі старими дерев’яними вікнами багато в чому відбувався через нещільності рам і коробка, то металопластикові вікна різко зменшили його. Зникли протяги, стало тихіше, але – помітно підвищилася вологість у приміщенні… Це обставина, а також те, що температура внутрішнього скла в склопакеті завжди нижче (між зовнішньою й внутрішньою темпера

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *